S hlubokou lítostí sdělujeme, že nás opustil Mgr. Václav Čermák. S jeho jménem bude navždy spojen vznik a vývoj softwarového vybavení a autorství programů pro sběr a zpracování plemenářských dat, ústřední evidence, plemenných knih, odhadu plemenných hodnot a mnoha dalších. 

Číst celé

Společnost Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. přijala opatření k podpoře zemědělců, jejichž podnikání je ohroženo v souvislosti se současnou krizovou situací související s šířením nákazy COVID-19.

Číst celé

V souvislosti se stávající situací, se kterou se nyní ČR potýká, došlo k úpravě metodiky KU pro metodu A4-A. 

Číst celé

Vážení chovatelé,
důsledky šíření choroby způsobené virem Covid-19 již mají dopad na všechny aspekty našeho
života. Družstvo pro kontrolu užitkovosti nechce v žádném případě podcenit rizika s tím spojená
a všichni zaměstnanci DKU byli a pravidelně budou průběžně informováni o všech opatřeních,
omezeních a nařízeních.

Číst celé

DŮLŽITÉ - Koronavirus již ovlivňuje dění v celé ČR a zřejmě se nevyhne ani odvětví zemědělské výroby, proto jsme dnes byli níže uvedeným dopisem z MZE požádáni o součinnost i my. Rádi bychom tedy požádali o součinnost i Vás...

Číst celé

Důležité upozornění:

Žádáme chovatele o úpravu pohledu na hodnocení „lehkého porodu“ a o označování porodů zhoršenou známkou i v případě, že porod probíhá o něco obtížněji, než je v daném chovu běžné. 

Stáje, u kterých je více než 97% porodů klasifikováno stejným stupněm (nejčastěji porod bez asistence - 1) jsou z výpočtu vyřazeny, protože z dat není možné vyhodnotit vliv dědičnosti na průběh porodu. 

Číst celé

 

Sbírejte zdravotní data, věnujte se genotypování plemenic a dostanete další nástroj pro management vašeho stáda v podobě plemenných hodnot pro znaky zdraví, které se Vám zobrazí přímo v prohlížeči plemenic. Nejjednodušší cestou je zapojit se do projektu FitCow.

Číst celé

Na webu je nová verze programu ClouDNA. 

Jedná se o jednoduchý nástroj k managementu stáda pro chovatele, kteří již genotypují své plemnice. Pokud jste zapojeni do projektu FitCow ClouDNA je tu pro Vás.

Číst celé

Mezinárodní zemědělská výstava téměř v centru nádherného starověkého města Verona na severu Itálie láká každoročně tisíce příznivců všeho, co souvisí se zemědělskou prvovýrobou. Letošní ročník byl přelomový i z českého pohledu, když se holštýnské soutěžní přehlídky zúčastnily 3 krávy z českého chovu 1. zemědělská a.s. Chorušice, a.s.

Číst celé

Využití rubriky "Nabídka zvířat" 

Uvažujete o koupi býka do přirozené plemenitby? Podívejte se na tohoto nabízeného níže...

Číst celéKalendář

březen 2020
Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Černostrakaté

Novinky

 

 

 

Krávy versus životní prostředí

Sledujte informační kanál Dr. Franka Mitloehnera odborníka na kvalitu ovzduší a profesora z fakulty živočišné výroby na University of California, Davis. 

YouTube kanál Dairy Cares                    dairy cares

Video Auta versus krávy je zajímavým příkladem

Nové video s českými titulky: Snižování metanu z živočišné výrovy

(české titulky ve videu, pod zubatým kolečkem vpravo dole)