Podařené jednání chovatelů extenzivních plemen

  • pondělí, bře 12 2018
  • Napsal(a)  Super User
V minulém týdnu se uskutečnilo jednání chovatelského klubu plemen galloway, highland, shorthorn a texas longhorn. Chovatelé těchto plemen se nejprve sešli v Doksech, kde debatovali o chovu a šlechtění těchto masných plemen....

V minulém týdnu se uskutečnilo jednání chovatelského klubu plemen galloway, highland, shorthorn a texas longhorn. Chovatelé těchto plemen se nejprve sešli v Doksech, kde debatovali o chovu a šlechtění těchto masných plemen. Součástí jednání byly poutavé prezentace týkající se kontroly užitkovosti, hodnocení zevnějšku, plemenných hodnot či dědičnosti jednotlivých barevných rázů s důrazem na plemeno galloway. Následující den se chovatelé přesunuli na nedalekou farmu pana Zdeňka Petera, kde probíhala praktická ukázka práce s plemennými hodnotami a hodnocením zevnějšku.

Během ní byla připravena téměř dvacítka plemenných zvířat galloway všech kategorií, která s podrobným komentářem představil Karel Šeba (katalog předváděných zvířat je součástí zápisu). V kryté jízdárně pak byli zhruba třicítce přítomných chovatelů převedeni vybraní plemenní býci působící na chovu pana Petera, které opět detailním slovním komentářem zhodnotil Karel Šeba. Praktická ukázka na farmě i přednášky byly velice pečlivě připraveny, za což patří všem, kteří se na organizaci této dvoudenní akce jakkoliv podíleli, velké poděkování.

Související odkazy:

• Fotogalerie z jednání klubu i chovatelského dne: ZDE[1]

• Zápis včetně všech prezentací a katalogu zvířat: ZDE[2] (pdf soubor)

 

Autor: Kamil Malát

References

  1. ^ ZDE (www.cschms.cz)
  2. ^ ZDE (www.cschms.cz)

Celý článek

Číst 1565 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v RSS zprávičky

Z posledních chovatelských akcí

Aktuální Novinky

Titulka I 18 novinky web